Makyajlı Renault Megane 4 Karşımızda

Makyajlı Renault Megane 4 Karşımızda

R.S. ve R.S. Trophy dâhil tüm paketler yenilenmiş

Renault, bir süredir test ettiği makyajlı Megane prototiplerinin üzerindeki kamuflajı nihayet kaldırdı. Tanıtıldığı 1995 yılından beridir 7 milyondan fazla satan Hatchback, 2016 Renault Megane Gt Line aradan geçen 4 senenin ardından tazeledi.

Ön panjur da kesik çizgi şeklindeki krom detaylar aracı daha güzel görünüme kavuşturmuş.

DIŞ TASARIM

Ön tarafta PureVision LED farları ve tamponu hafifçe elden geçirilen 2020 Megane ‘da yeni jant seçenekleri ve grafikleri güncellenen LED stop lambalarına yer verilmiş. Bu arada Renault Clio 5 ‘te olduğu gibi spor görsel paketin adında da GT Line yerine R.S. Line ismi tercih edilmiş.

Renault megane 4
Renault Megane 4

ARKA TASARIM

Arka tasarımda ise stop lambalarındaki ledler yenilenmiş daha güzel bir görünüme kavuşmuş.

Renault Megane 4
Dış tarafında çok bir değişiklik olmasada ufak değişimler gayet modern ve şık durmuş.

İÇ TASARIM

Asıl değişim kabinde yaşanmış. Yeni Megane daha modern ve şık bir kokpite kavuşmuş. 9.3″ boyutlu EASY Link multimedya sistemiyle donatılan C segmenti hatchback ‘in dijital gösterge paneli de yenilenmiş. 10.2″ ölçüsündeki panel, artık daha kişiselleştirilebilir ve kolay kullanımlı.

Yeni Renault Megane 4 daha modern ve şık bir kokpite kavuşmuş.
Yeni Renault Megane 4 daha modern ve şık bir kokpite kavuşmuş.

Öte yandan Renault, konfor ve güvenliği arttırmak adına araca Otoyol ve Trafik Asistanı adında, Seviye 2 otonom sürüş özelliğini de eklemiş. Meganı 2. seviye otonom sürüş teknolojisiyle donatan marka, 2020 model yılıyla birlikte şehir içi ve şehir dışı sürüşlerinde daha konforlu ve güvenli bir otomobil vadediyor. Buradaki listede; dur-kalk özellikli adaptif hız sabitleyici, otonom acil frenleme, kör nokta uyarı, şerit takip ve şeritten ayrılma uyarısıyla birlikte sürücü yorgunluk algılama gibi parçalar ön plana çıkıyor.

Yeni Renault Megane birçok yeni özellikle birlikte geliyor.
Yeni Renault Megane birçok yeni özellikle birlikte geliyor.

Yeni bir elektrikli Motor

Megane ‘ın Clio ile paylaştığı bir diğer teknoloji ise Renault Captur ‘da da görev yapan, 1.6 litrelik atmosferik benzinli motor ile şanzımana bağlı, 2 elektrik motorundan oluşan E-Tech plug-in hibrit sistem olmuş. 400 Volt’luk 9.8 kWh kapasiteli batarya 135 km hıza kadar %100 elektrikli sürüş sağlıyor ve WLTP normlarına göre 50 ile 65 km arasında sıfır emisyonla hareket edebiliyor.

Megane ailesindeki önemli yeniliklerden birisi de GT Line donanımının yerini alacağı açıklanan R.S. Line. Gövde ve kokpitte daha sportif tasarım dinamiklerini beraberinde getirecek olan bu paketin bir üstünde ise rozetin bizzat sahibi olan R.S. karşımıza çıkıyor. 1,8 litrelik motorun 300 beygir güç üretmeye devam ederken, tork değerinin ise 30 birim iyileştirilerek 420 Nm’ye getirildiğini görüyoruz. Ailenin en üst noktası ise TROPHY ’den başkasına ait değil. Özel olarak geliştirilen Cup şasi opsiyonu hala sunulmaya devam eden modelde, Torsen mekanik diferansiyel kilidi en önemli niteliklerden birisi olacak. Marka mühendislerinin süspansiyonlarda yaptığı geliştirmelerle ile de buradaki performans oranı % 25 oranında iyileştirildiği söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir